JAKĄ DIETĘ WYBRAĆ DLA SIEBIE?

Jaką wybrać dla siebie dietę?

Wybór odpowiedniej diety w większości przypadków jest bardzo trudny, między innymi dlatego że powinniśmy się słuchać własnej intuicji. Jednak w dzisiejszym świecie nie możemy kierować się swoimi smakami i mądrością naszego ciała ponieważ w większości jest ono zbyt zanieczyszczone, sterują nim również drobnoustroje takie jak drożdże i pasożyty, mamy ogromny wpływ medialny i jakby tego było mało producenci żywności nie cofną się przed niczym by ich produkt był uzależniający, abyś nie mógł się mu oprzeć.

 

Dodatki chemiczne, specjalna konsystencja, chrupkość, wygląd i smak sprawiają że uzależniamy się od tych produktów a cała armia chemików i ekspertów smakowych bez przerwy pracuje nad tym, aby nasze kubki smakowe i sensory poznawcze cieszyły się wyjątkowymi doznaniami smakowymi. Bardzo dobrze to widać u dzieci, które jeśli raz zasmakują np. jakiegoś cukierka czy lizaka, będą ciągłe lgnęły do tego jak miś do miodu.

Poza naszymi smakami i nawykami o wiele ważniejsze jest zdrowie. Tu również nie mamy łatwo, bo nie potrafimy obserwować siebie ani trafnie postawiać diagnozy. Często nie potrafią tego nawet lekarze, więc uważamy, że to jest bardzo trudne… a zresztą… na wszystkie dolegliwości jakie tylko możemy sobie wyobrazić, jest przecież pigułka, więc po co się męczyć? Niestety, wiele osób interesuje się dietą dopiero wtedy, kiedy nie mogą dopiąć kolejnego guzika w koszuli. W sumie to cieszy mnie to, że Bóg tak sprytnie to wymyślił, abyśmy się sobie podobali, bo inaczej cały czas zajadalibyśmy się trucizną i szybciej umierali w męczarniach, nie zdając sobie nawet sprawy, że to właśnie pożywienie które dostarczamy do naszych organizmów, może nas zabić… lub wyleczyć.

Im szybciej zdamy sobie z tego sprawę, tym lepiej dla nas. Kiedy mamy podstawową wiedzę o naszym ciele, możemy pokusić się o wybranie odpowiedniej diety, kierując się zarówno naszymi smakami jak i względami zdrowotnymi.

Wybierając dietę pamiętajmy aby być zgodni z samym sobą.

Więc co wybrać?

Jeżeli nie wiesz co będzie dla Ciebie dobre, wypełnij ankietę, na podstawie której pomożemy Ci wybrać odpowiednią dietę. Wyślemy na Twój adres mailowy spersonalizowaną odpowiedz i otrzymasz od nas bezpośrednie wsparcie.

Spersonalizuj  dietę

Wypełnij ankietę, na podstawie której pomożemy Ci wybrać odpowiednią dietę.

Pracujemy we wszystkie dni tygodnia, również w święta, dlatego kiedy zamawiasz na cały tydzień posiłki dostarczane są codziennie.

DIETA TESTOWA + KONSULTACJA GRATIS

Zamów wybraną przez siebie dietę!

Skorzystaj z kalkulatora BMI oraz nawodnienia

No data was found

Wyniki personalizacji otrzymasz na podany adres e-mailowy

Chcesz wypełnić ankietę jeszcze raz?