DORADZTWO

Wojciech Duch - dietetyk i restaurator

Samokształcenie jest jedyną wartościową formą kształcenia  Jeżeli nie zainwestujesz teraz czasu w swoje zdrowie to niebawem stracisz czas i pieniądze na choroby 

Cześć mógłbym nazwać siebie dietetykiem jednak to słowo i skojarzenia z nim związane zostały znacząco sprofanowane przez nowy nurt dietetyczny, obecnie większość osób kojarzy dietetyka z liczeniem kalorii, odchudzaniem i wyrzeczeniami. Jednak to zupełnie nie tak. W tym pędzie i szaleństwie wszyscy jakby zapomnieliśmy co jest tak naprawdę ważne. współczesna moda i media wylansowały pewne postawy i awatary do których mamy się upodabniać, a jeżeli nie to już nie jesteśmy lubiani. Nie mówię wcale o tym, że otyłość jest dobra czy zła ona po prostu jest najczęściej wyborem. Nie mi to oceniać. Dla mnie otyłość to jednostka chorobowa sprzyjająca rozwojowi innych dysfunkcji i dolegliwości.  A dieta to styl życia. Dietetyk to ktoś podchodzący holistycznie do zdrowia i życia, to człowiek który wie że choroby mogą się brać zarówno z psychiki jak i z ciała. Są też takie, które mają czynniki zewnętrzne. To osoba która nieustannie się rozwija i szuka nowych rozwiązań, Dietetyk to osoba,która pomoże Ci wyznaczyć cel w działaniu wytyczyć plan, pomoże zredukować stres i popatrzy na Ciebie z empatią. Dobry dietetyk wie że  do ustalenia diety zrozumie twoje potrzeby i wyeliminuje substancje szkodzące rozważy porę roku dla dla danej konstytucji i raczej wychudzonej osłabionej i zmęczonej kobiecie nie zaproponuje jogurtu i surówek w środku zimy bo takie działanie byłoby szaleństwem prawda.?

Obecnie studiuje na akademii Sukcesyjnej a konkretnie Biologiki sukcesji czyli transferu wiedzy władzy i własności i znów ktoś się może zapytać jak to się ma do dietetyki, a no ma ponieważ 75 % problemów związanych z dziedziczeniem jest związana z konfliktami, nieporozumieniami, chorobami i śmiercią. Sam jestem przedsiębiorcą i wiem że brak harmonii i równowagi w życiu rodzi często na początku banalne konflikty i drobne schorzenia które z czasem przeradzają się w nowotwór zżerający ciało, niczym kwas solny, osłabia naszego ducha, rujnuje relację z rodziną i bliskimi. 

 

Mimo że rozwijam się po to by móc jeszcze lepiej pomagać to tak naprawdę główne cele są dużo bardziej przyziemne, bo robię to głównie dla siebie dla mojego zdrowia, zdrowia moich bliskich, dobrych relacji i w poszukiwaniu szczęścia. Wiem że uduchowieni powiedzą że szczęście kryje się w tobie i wystarczy się otworzyć ale każdy ma swoja drogę prawda? czy tak jest? 

 

Teraz wiem że aby efekty były skuteczne i długotrwałe potrzebujemy prostych i skrojonych na Twoją miarę rozwiązań, które każdy będzie mógł wdrożyć.  Dlatego też nie rozpisuje diety a zmieniam styl życia. Co z tego, że będziesz się głodzić liczyć kalorię i wyrzekać się ulubionych ciasteczek, albo godzinami zamęczać swoje ciało na bieżni, kiedy nie będziesz szczęśliwy i prędzej czy później wrócisz na stare tory kompulsywnego objadania się czy innych destrukcyjnych nawyków. Praca i owszem jest konieczna do wykonania jednak jest to dokładnie taka relacja jak z hobby na którym zarabiasz grubą kasę, lub z ciężką pracą w fabryce gdzie ledwo wiążesz koniec z końcem . Wybór jest Twój możesz to zrobić z pasją zaangażowaniem mając świadomość lepszej przyszłości i bardziej wartościowego celu, lub poprzez wyrzeczenia i ciężką pracę.   posegregowałem i uporządkowałem swoją wiedzę  żeby być bardziej skutecznym i mieć rozwiązania dla każdego. Przeszukałem i przeanalizowałem rynek pod kątem dostępności różnych rozwiązań, skuteczności poszczególnych kuracji, a przede wszystkim prostoty i wygody ich stosowania. 

Suplementacja diety

Suplementacja diety polega na dodawaniu do diety dodatkowych składników odżywczych w postaci tabletek, kapsułek, proszków, płynów lub innych form. Celem jest uzupełnienie niedoborów składników odżywczych, poprawa zdrowia i funkcjonowania organizmu. Suplementy diety zawierają różne składniki odżywcze, takie jak witaminy, minerały, aminokwasy, kwasy tłuszczowe, błonnik, probiotyki i wiele innych. Warto jednak pamiętać, że suplementacja diety nie może zastąpić zdrowej i zrównoważonej diety.

 

Przygotujemy dla Ciebie dokładną analizę diety i stanu zdrowia, a następnie zaproponujemy odpowiednie suplementy, które pomogą w uzupełnieniu niedoborów składników odżywczych i poprawie zdrowia.

Konsultacja online

Jeżeli masz do nas pytanie lub chcesz rozwiać swoje wątpliwości, to zapraszamy na spotkanie online. Świadczymy profesjonalne doradztwo dietetyczne i z chęcią podzielimy się z Tobą naszą wiedzą.